Komentarz CI Games na temat nieprawdziwych informacji zamieszczanych na forum bankier.pl

Poniżej prostujemy nieprawdziwe tezy oraz informacje, które zostały zamieszczone na forum bankier.pl, które wg naszej oceny są próbą manipulacji oraz działaniem z zakresu czarnego PR. Jednocześnie informujemy, iż rozpoczęliśmy już działania prawne dotyczącego powyższego tematu.

Sprzedaż gry na Steam można już oficjalnie uznać za martwą.

ODP: Sprzedaż gry Sniper Ghost Warrior 3 absolutnie NIE jest martwa. Gra ma przed sobą kilka lat życia, w których będzie sprzedawać się w kolejnych strefach cenowych. Pierwsza promocja na Steam -20% zwielokrotniła sprzedaż SGW3 w okresie trwania tej promocji.

Na Gamestop, Amazon, Wallmart, Game.co.uk jest tak samo, gra jest tak nisko, że znalazłem ją tylko na Gamestopie (różne miejsce w zależności od wersji ale każde poniżej 300), w pozostałych rankingach nawet nie występuje.

ODP: Pierwsze kilka tygodni sprzedaży gry wydanej w full price to zdecydowana większość jej sprzedaży w tej cenie w odniesieniu do zdecydowanej większości gier video. Stąd pozycje większości tytułów spadają drastycznie w rankingach sprzedaży po pierwszych tygodniach od premiery. Przypominamy, że w pierwszym tygodniu od wydania SGW3 tytuł znalazł się na pierwszych miejscach zarówno w kategorii gier PS4 jak i XBOX1 w rankingach sprzedaży w Wielkiej Brytanii.
Zatem w IIQ17 przychody będą wynikały jedynie z przeksięgowania preorderów i szybko zmniejszającej się sprzedaży przez pierwszy miesiąc od premiery, natomiast kwiecień i czerwiec to będą tylko koszty. Wynik i tak wyjdzie na plus, bo spółka zaksięguje sprzedaż do sklepów, a nie do klientów końcowych, ale gotówkowo może mieć kłopot z zebraniem kwoty potrzebnej do spłaty kredytów…

ODP: Przychody w Q2 2017 będą wynikiem głównie sprzedaży gry od premiery oraz sprzedaży preorderów. Spółka zawsze księgowała i będzie księgować realne przychody uwzględniając rezerwy na korekty z tytułu potencjalnych przecen. Mając już dane ze sprzedaży z ostatnich kilku tygodni zakładamy, że poziom zwrotów nie będzie poziomem istotnym dla wyników tego jak i kolejnych okresów.

Poskładanie spółki do kupy, rozpoczęcie produkcji jakiejkolwiek nowej gry w tym stanie spółki byłoby droższe od założenia nowego studia i rozpoczęcia działalności na nowo.

ODP: CIG dzięki stworzeniu SGW3 posiada dużo większe doświadczenie oraz bardzo dużą bazę elementów i systemów, które zostaną wykorzystane do następnego projektu. Posiada też masę cennego feedbacku graczy oraz mediów. Pozwoli to na start projektu nie, jak miało to miejsce w przypadku SGW3, od zera ale na dalsze kontynuowanie prac produkcyjnych trwających już od 3 lat z klarownym planem produkcyjnym i jasną wizją. Więcej informacji na ten temat podamy wkrótce jako część strategii.

Prosta alternatywa na 2017 rok: upadłość albo wielka emisja poniżej 1 zł

ODP: Sprzedaż gry Sniper Ghost Warrior 3 rozpoczęła się niedawno i faktycznie jest ona poniżej oczekiwać Spółki. Jednak gra ma przed sobą kilka lat życia, w których będzie sprzedawać się w kolejnych strefach cenowych i generować dodatnie przepływy finansowe tak jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich gier w serii Sniper Ghost Warrior. To powinno zapewnić Spółce środki na wyprodukowanie kolejnej gry. 

Dodatkowo SGW1 i SGW2 zostały wydane od razu w cenie 39,99 USD i 39,99 EURO (w odróżnieniu do SGW3 wydanego w cenie 59,99 USD i 69,99 EURO). SGW3 ma dopiero przed sobą premierowy poziom cen detalicznych poprzednich gier z serii. 

Spółka nie planuje obecnie żadnej emisji akcji.