Komentarz CI Games do artykułu Pulsu Biznesu z dnia 09.05.2017

Oficjalny komentarz spółki CI Games do artykułu Pulsu Biznesu z dnia 09.05.2017:

Dwa tygodnie po premierze dzieło CI Games sprzedaje się bardzo słabo.

Odpowiedź: Gra faktycznie sprzedaje się poniżej naszych oczekiwań, ale na pewno nie nazwalibyśmy tego „bardzo słabo”. To byłaby już przesada.

Dwa tygodnie po premierze tytuł praktycznie nie istnieje w zestawieniu najlepiej sprzedających się gier.

Odpowiedź: W sprzedaży detalicznej uwzględniającej sprzedaż fizycznych nośników (większa część sprzedaży globalnej) za zeszły tydzień jesteśmy chociażby w top 20 gier w Wielkiej Brytanii i spodziewamy się również pozycji w top 20 na innych największych rynkach zbytu (dane dostępne będą pod koniec tego tygodnia).

… Ratunkiem dla Snajpera 3 może być… wyprzedaż.

Odpowiedź: Przecena jest typowym działaniem wydawniczym. Wiele topowych tytułów w tym ostatnie Call of Duty czy Battlefield były znacząco przecenione już po kilku tygodniach od premiery.

Ponadto okazało się, że w premierowej wersji gry nie ma trybu multiplayer, choć kilka miesięcy wcześniej spółka obiecała go graczom.

Odpowiedź: Nigdy nie obiecaliśmy trybu multiplayer jako trybu dostępnego na dzień premiery. Wszyscy gracze, którzy zakupili i zakupią grę z Season Pass (nie dotyczy sprzedaży gier używanych) będą mogli ściągnąć ten tryb za darmo, jak tylko będzie dostępny. W rozmowach z dziennikarzami branżowymi na krótko przed premią wielokrotnie mówiliśmy, że tryb multiplayer nie będzie dostępny na premierę. Jednocześnie od zawsze mocno komunikowaliśmy fakt, że SGW3 jest projektem nastawionym na single player i zapewnia kilkadziesiąt godzin rozgrywki. 

W efekcie jej zadłużenie sięga 30 mln zł. Miało zostać spłacone z zysków wypracowanych przez trzeciego „Snajpera”

Odpowiedź: Zadłużenie miało być i będzie spłacone z wpływów ze sprzedaży SGW3 (cashflow), a nie z zysków (rachunek zysków i strat).

Marek Tymiński, prezes CI Games, nie zwraca uwagi na słabe recenzje „Snipera 3”.

Odpowiedź: Prezes zarządu Marek Tymiński jak i cały zespół ZWRACA uwagę na to, jak media przyjęły grę, w tym na jej recenzje. Faktycznie część prasy wystawiła oceny poniżej oczekiwań spółki. Jednak również wielu dziennikarzom gra się podobała i wystawili oni solidne oceny. Spółka przykłada dużą wagę do wszystkich recenzji, szczegółowo je analizuje i wyciągnie wnioski na kolejne produkcje.